Hírek / Sport

Kiütötte a horvátokat, EB-negyeddöntőért játszhat a női pólóválogatott

Január 8. 06:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A magyar női vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően fölényes, 15 gólos győzelmet aratott a horvát csapat felett az Eindhovenben zajló Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, így hétfőn a csehekkel játszik a negyeddöntőbe jutásért. A 20.30-kor kezdődő meccset a Duna World és az m4sport.hu közvetíti élőben.

Női Európa-bajnokság (Eindhoven), csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Magyarország–Horvátország 17–2 (5–1, 6–0, 3–1, 3–0)
gólszerzők: Garda, Leimeter 4–4, Szilágyi 3, Keszthelyi 2, Gurisatti, Vályi, Kuna, Tiba 1–1, illetve Rozic, Jankovic 1–1

A magyarok utolsó csoportmérkőzésén Parkes Rebecca és Faragó Kamilla maradt ki a 15 fős keretből. Azt már előzetesen tudni lehetett, hogy a két csapat nincs azonos szinten, a magyarok nagy fölényben vízilabdáztak, a horvátoknak azonos létszámban nem volt esélyük veszélyes akciót kialakítani. Az első negyedet 5–1-re nyerték a magyarok, akiknek a kapuját a negyed közepétől – először a tornán – Neszmély Boglárka védte, miután Magyari Aldát orrsérülés miatt le kellett cserélni. Ráadásul Gurisatti Gréta szemsérülés miatt harcképtelenné vált.

A második negyedben már féltucat magyar gól született, miközben a horvátok nem tudtak túljárni a fiatal magyar hálóőr eszén.

A fordulást követően az adriaiak megtörték több mint másfél negyeden át tartó gólcsendjüket, ráadásul hátul többször is jól blokkoltak. A magyarok öt és fél perc után Tiba révén találtak be először ebben a játékrészben, amelyet Garda duplájával azért újra megnyertek. A záró nyolc percre újra gól nélkül maradtak a horvátok, a vége 17–2 lett.

Mihók Attila és Cseh Sándor együttese hétfőn a nyolc közé jutásért a cseh csapattal találkozik, és ha nyer, akkor az olasz együttessel csatázik az elődöntőért. A tornán egy olimpiai kvótát osztanak ki, a holland és a vb-döntős spanyol válogatottnak már biztos a párizsi részvétele, így ezt a két csapatot leszámítva a legjobb szerez ötkarikás indulási jogot.

a csoport másik mérkőzésén:
Hollandia–Görögország 15–10 (4–3, 5–1, 2–3, 4–3)

A csoport végeredménye:
1. Hollandia 9 pont
2. Görögország 6
3. Magyarország 3
4. Horvátország 0

Az első divízióból az első két helyezett közvetlenül a negyeddöntőbe jutott, a harmadik és negyedik pedig a nyolc közé jutásért játszik.