Magyar Bajnok lett a balástyai Tóth-Sári Nándor

2022. augusztus 27. 07:00 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Compakt Sporting, azaz gyorsított koronglövészet szakágban érte el az országos első helyezést a balástyai senior versenyző.

Augusztus 14-én, Sarlóspusztán rendezte meg a Magyar Vadászlövészek Egylete a Magyar Országos Bajnokságot, ahol a Compakt Sporting szakágban a balástyai Tóth-Sári Nándor az összetett versenyben 185/200 találattal senior kategóriában, 78 versenyző közül Magyar Bajnoki címet ért el. A verseny első napján, az egydublés versenynapon 90/100 találatot, másnap, a kétdublés versenyben ezt 95/100 találatra sikerült javítania, ami az eddigi sportlövő pályafutásának a csúcsa. Tóth-Sári Nándor tíz éve kezdte a koronglövészetet az akkori ásotthalmi versenyen, de évekig nem volt ideje edzeni és versenyezni. 2019-ben egy hatvani versenyen amatőr kategóriában az összes induló közül lett első helyezett, később több verseny összesítése alapján a Magyar Kupa második helyezés következett. 2020-ban a felnőtt férfi kategóriába a legjobbak közé került, és azóta is több verseny élvonalában volt. 2022. augusztus elején, Felgyőn, a Jerring Nagydíj győztese volt. Jelenleg a Görög Nagydíjra készül, amelyet szeptemberben Pyrgetoszban rendeznek. Azt vallja az eredményeivel kapcsolatban, hogy a technikai tudást egy jó edzővel viszonylag rövid idő alatt meg lehet szerezni, de kell a lelki felkészültség, mert minden fejben dől el.

A nemzetközi szabályok szerint a gyorsított korongvadászatot Compakt Sporting-nak nevezik, és a Sporting csak korongvadászat. A korongvadászat nem olimpiai részének világszervezete a FITASC, amely világbajnokságokat és Európa bajnokságokat szervez. A magyar szervezet a Magyar Vadászlövészek Egylete, a licenc kártyával rendelkező tagjainak nemzetközi és hazai versenyeket szervez.

Forrás és kép: kistelekjaras.hu