Magyarország-Azerbajdzsán: 1-1

Április 6. 08:12 Sport | Szerző: Czabarka János

Szarvas Alexandra egy döntetlen eredménnyel kezdte kapitányi pályafutását a női labdarúgó válogatottnál, az Azerbajdzsánnal 1-1-re végződő Európa-bajnoki selejtező sorozat pénteki mérkőzésén.

A magyar csapat, mely dominált a szegedi találkozón , már a saját térfelén kezdte meg az ellenfél letámadását, és a vezető gól megszerzése csak idő kérdése volt. Ezt az azerbajdzsáni csapat kapusa sokáig megakadályozta kiváló védéseivel, sőt egyszer Zeller Dóra lövését a kapufa is hárította. A félidő előtt nem sokkal az azerbajdzsáni kapus hibája után Csiszár Henrietta lövése talált be a rövid sarokba.

A második félidőben továbbra is a magyarok irányítottak, de már kevésbé voltak veszélyesek. Az azerbajdzsániak ritkán, de átlépték a középpályát és egy ilyen ritka támadásból büntetőből egyenlítettek. A mérkőzés végén a magyar csapat támadott, de további gólt nem sikerült szerezniük, így az egy ponttal kellett beérniük.

A magyar válogatott a következő mérkőzését Törökország ellen játsza, amely Svájccal szemben szenvedett 3-1-es vereséget. A "B" divízióban szereplő magyar csapatnak a csoportjából nem lehetséges közvetlen kvalifikáció a kontinensviadalra. A júliusig tartó csoportküzdelmek után a négy csoport győztese, a két legjobb második, a két gyengébb második és négy harmadik helyezett keresztjátékot vív. A győztesek egy további párharcban mérik össze erejüket a kontinensviadalra való kijutásért.

Eredmények: Magyarország-Azerbajdzsán 1-1, gólszerzők: Csiszár (44.) és Jafarzade (74., büntetőből); a csoport másik találkozóján Svájc 3-1-re győzött Törökország ellen.