Mészáros Krisztofer a 11. összetettben a torna-világbajnokságon

2023. október 6. 06:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

Mészáros Krisztofer a 11. helyen végzett az antwerpeni torna-világbajnokság csütörtöki férfi egyéni összetett döntőjében, amelyet a japánok címvédője és olimpiai bajnoka, Hasimoto Daiki nyert meg.

A csapattal huszadik helyezett Mészáros a vasárnapi selejtezős szereplésével olimpiai kvótát szerzett, így most nyugodtan tornázhatott, ráadásul több szeren már a teljes erősségű gyakorlatát adhatta elő. Gyűrűn kezdett 13,366 ponttal, ugráson pedig 14,300-at kapott.

Következett számára a korlát, amelyen meg kellett elégednie 12,533-mal. Nyújtón – ahol a csapat esélye vasárnap elszállt az olimpiai kvalifikációt illetően – 13,700 pontot érő gyakorlatot produkált. Akkor Mészáros 12,200-at teljesített ezen a szeren.

Ötödikre a talajhoz szólítottak, és kiválónak mondható – az egész mezőnyben negyedik legjobb – 14,266-ot érdemelt ki. Mészáros a lólengés-gyakorlatát mutatta be utoljára, erre 13,500 pontot kapott, így 81,665-tel fejezte be a 24 fős finálét.

Mészáros Krisztofer az M1-nek a verseny után elmondta, jól indult a verseny, gyűrűn és ugrásban is jó gyakorlatot hajtott végre, utána azonban korláton a leugrásnál becsúszott egy hiba. Utána nyújtón és talajon is jó gyakorlatot mutatott be, a lólengés is végig jó volt, de a leugrás ismét nem sikerült tökéletesre, ezért veszített a kiinduló pontszámából. „Összességében elégedett vagyok, azt sajnálom, hogy ha megvan a korlátgyakorlatom, akkor a negyedik helyen tudtam volna végezni, de javítottam a tavalyi teljesítményemen, remélem, hogy az olimpián ez még javulni fog majd” – nyilatkozba.

Az immár háromszoros világ-, és kétszeres olimpiai bajnok Hasimoto mögött a második helyen az ukrán Illia Kovtun, a harmadikon az amerikai Frederick Richard végzett.

A pénteki női összetett döntőre a már biztos olimpiai résztvevő Czifra Bettina Lili a harmadik, Székely Zója a negyedik számú tartalék, Bácskay Csenge pedig az ugrás szombati döntőjére második számú tartalék.

férfi egyéni összetett döntő, világbajnok:
Hasimoto Daiki (Japán) 86,132 pont (talaj: 13,466, lólengés: 14,366, gyűrű: 14,000, ugrás: 15,000, korlát: 14,800, nyújtó: 14,500)