EB: Olasz mámor, spanyol bánat – büntetőkkel dőlt el az első elődöntő

2021. július 7. 06:30 Sport | Szerző: Dudás Róbert

Az olasz labdarúgó-válogatott 1-1-es rendes játékidőt és gól nélküli hosszabbítást követően tizenegyespárbajban győzte le Spanyolországot az Európa-bajnokság keddi elődöntőjében, a londoni Wembley Stadionban, így bejutott a kontinenstorna vasárnapi fináléjába.

A részben budapesti rendezésű foci-Eb első elődöntőjében Olaszország és Spanyolország csapott össze a londoni Wembleyben.

Az első félidőben nem találtak a kapuba a csapatok.

A második félidő 60. percében Federico Chiesa szerezte meg a vezetést az olaszoknak (1-0).

Ez az olasz válogatott 12. találata volt a mostani Eb-n, amivel beállították saját rekordjukat a nagy tornákon (Eb, vb) szerzett gólok tekintetében.

A 80. percben Álvaro Morata egyenlített (1-1).

Az m4sport közvetítéséből kiderült, hogy ez a csatár 6. gólja volt a kontinenstornákon (ezzel a spanyol válogatott legeredményesebb Eb-góllövője), amivel túlszárnyalta a hispánok korábbi kiváló csatárát, a világ- és kétszeres Európa-bajnok Fernando Torrest, aki pályafutása során 5 találatig jutott az Eb-ken.

A ráadásban szintén nem született gól, így tizenegyesekkel dőlt el ki játszhat a vasárnapi fináléban.

A büntetőpárbajt végül az olaszok nyerték.

A sors különös iróniája, hogy a döntő lövést éppen az az Álvaro Morata rontotta el, aki kiegyenlített a második félidőben.

Forrás: hirado.hu