Újabb magyar érem a korosztályos vívó-világbajnokságon

2023. április 5. 06:45 Sport | Szerző: Fazekas Gábor

A tőröző Szemes Gergő bronzrémet szerzett a juniorok között a bulgáriai korosztályos vívó-világbajnokságon, Plovdivban.

A tavalyi felnőtt vb-n negyeddöntős tőröző – a viadal eredményközlője alapján – amerikai, svéd, francia és lengyel ellenfélen keresztül jutott el az elődöntőig, ahol 15–13-ra kikapott a kínai Ceng Csao-zsantól úgy, hogy 2–5-ről fordított, sokáig vezetett, 12–9 után azonban sorozatban öt tust kapott. Ezután egy találatra felzárkózott, majd a következő akcióban mindkét lámpa kigyulladt, de az ellenfele támadott, így övé lett a pont.

A magyar küldöttség négy éremnél tart: a junior női kardcsapat világbajnok lett, a kardozó Spiesz Anna harmadikként zárt a junioroknál, szintén kardban pedig a 17 éven aluliakat felvonultató kadet korosztályban Domonkos Emese győzött.

Forrás: M4Sport
Kép: facebook.com/hunfencing