Hírek / Kultúra

Vaják: Hús és tűz - képregényben tér vissza Geralt

2021. április 13. 08:15 Kultúra | Szerző: Fazekas Gábor

Ríviai Geralt nemcsak a Netflixen, hanem képregényben is folytatja szörnyvadászatát, ezúttal viszont az egyik legveszedelmesebb bestiával és egy szoknyavadász trubadúrral találja magát szembe - írja a puliwood.hu.
 
Mikor Andrzej Sapkowski megalkotta saját fantasy világát, a Vajákot, még mérsékelt siker társult hozzá, viszont a CD Projekt RED videojátékos szériájának berobbanásával hatalmas lett iránta a kereslet, és készültek más adaptációk is, számos módon bővült Sapkowski univerzuma. Az egyik ilyen a Netflix sorozatváltozata Henry Cavill főszereplésével, amely még populárisabbá tette az alapanyagot (és aminek már a második évadát forgatták le nemrég), a másik pedig a Dark Horse képregényszériája, ami a tengerentúlon már a sokadik résznél tart, hazánkban viszont egyelőre négy jelent meg a Szukits kiadásában. Az első háromról (Az elátkozottak háza, Rókagyermek, Varjak átka) már olvashattatok nálunk, ezek a Dark Horse The Witcher képregényfolyamának 1-16. számát foglalták magukba, a negyedik pedig a 16-19. számot hozta el a hazai rajongók számára.
A negyedik, Hús és tűz névre keresztelt képregény bár a videojátékokat vette alapul és nem Sapkowski regényeit (ahogyan az eddigiek is), azonban mindegyiktől független, vadonatúj történetet vonultat fel a korábbi részeken is dolgozó Kolozsvári Zsófia fordításában, így megmaradt a kontinuitás a szövegben. A rajz és írás tekintetében viszont nem, ez pedig a kiadás előnyére vált. Ezúttal Marianna Strychowska illusztrációiban gyönyörködve és Aleksandra Motyka szavain keresztül élhetjük át Ríviai Geralt újabb kalandját, előbbit pedig fejlődésnek éreztem az előzőekhez képest. Egyrészt most hasonlít a Fehér Farkas leginkább a The Witcher 3: Wild Huntban látott változatra, másrészt a színösszeállítások, a karaktermodellek és a panelek esztétikusabbnak tűnnek, az esetek többségében festői képek, ízléses átvezetők és akciódús beállítások váltogatják egymást
 
A sztoriba vétek lenne bővebben belemenni, de Geralt újfent akaratán kívül belecsöppen a sűrűjébe, az események katalizátora pedig régi cimborája, Kökörcsin (hol Dandelion, hol Jaskier), akit természetesen újfent a lányok iránti imádata sodort bajba - és magával rántotta a mi vajákunkat is. Kedvenc szörnyvadászunkat ráadásul ismét összesodorta a sors egy varázslónővel, és egy kacifántos üggyel is, amit muszáj megoldania, ha nem szeretne megszabadulni a fejétől. A Hús és tűz története pontosan annyi rejtélyt, humort, harcot és sötét pillanatot tartogat, amennyit megkíván az alapanyag, Kökörcsin pedig üde színfoltja a történéseknek, viszont van a kötetnek egy fájó hibája: rövid. Ha nem is sokkal, de karcsúbb, mint a korábbi részek. Az árát még így is megéri, de a befejezés után máris a fejünkbe furakodik a kérlelhetetlen gondolat: húzhatták volna kicsit tovább is.

Mindent összevetve a Vaják: Hús és tűz egy stílusos, impozáns és szórakoztató képregény, amelynek jót tett az, hogy új rajzolót kapott (amit legfőképpen a CD Projekt RED videojátékos szériájának rajongói értékelnek majd), a kevesebb oldalszám viszont nem.

Forrás és képek: puliwood.hu


next 5

A mi világunk

Hírek